Klondike

  • EAN: 8595557506546
  • Producent: Piatnik
Motywy gry
Motywy gry
Producenci gier
Piatnik
Kategoria wiekowa
od 8 do 12
Trudność
Umiarkowany
Stopień zbiegów okoliczności
Średni

KLONDIKE 1896 & p> Golden Fever przyciągnął wielu poszukiwaczy przygód i poszukiwaczy skarbów. Teraz strona została znaleziona na Alasce, tuż przy Klondike. Wizja lekkiego złota kusi wszystkich, więc idziesz drogą, aby stać się szanowanym i bogatym. Ile chcesz złota? Czy potrafisz poradzić sobie z dużą konkurencją i zebrać dla ciebie najwięcej złota?

Gra Klondike jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy z zalecanym 8-letnim stażem. Zawiera 2 wersje gry, z których korzystać będą zarówno doświadczeni gracze, jak i kompletni nowicjusze. Gra rozgrywa się na szesnastu kwadratowych planszach z pejzażami na Klondik. Gracze budują ścieżki w geometrycznych kształtach. Rubiny służą jako bilet do najlepszej podróży, a karta postaci w drugiej wersji.

Na początku gry gracze umieszczają swoją kostkę na początku punktu punktacji i biorą torebkę i trzy rubiny. Cztery plansze planu gry są zmontowane, a oferty wycieczek są gotowe. W sześciu rzędach jest tyle samo części, co kopacze złota. Żadna część nie musi być powtarzana. Podczas gry ścieżki muszą dotykać górnej i dolnej krawędzi planszy. W ten sposób gra jest gotowa i może się rozpocząć.

Ścieżki są uzyskiwane na aukcji. Mała kostka jest umieszczana na żądanym elemencie, lub może być dodany rubin. Inni gracze mogą przekroczyć tę ofertę lub wybrać inny podział. Po podzieleniu podziałów, gracze są umieszczani na planszy tak, aby dotknęli co najmniej wierzchu. Jeśli jakieś głazy i rubiny są zakryte, gracz opuszcza je i porusza się po planszy. Gdy tylko części zostaną zdemontowane, nowa oferta zostanie ponownie utworzona. Ta gra trwa, dopóki jeden gracz nie ukończy planu. W tym momencie punkty są liczone, a zwycięzca jest określany.

W bardziej skomplikowanej wersji elementy mogą być układane w stos w kwadrat, wciąż dotykając obu stron planszy. Gracze otrzymają liczbę początkowych śladów na początku i zawsze po wprowadzeniu karty, musi ona zostać umieszczona tak, aby podniosła dokładnie liczbę rubinu i złota.

Gra Klondike jest względnie bezpretensjonalna i będzie dobrze grana przez mniej doświadczonych graczy. Zwycięstwo zależy tylko od dobrej taktyki i właściwej drogi. Oryginalna czeska gra Klondike używa systemu aukcyjnego i oferuje więcej wariantów gry. Klondike to prosta gra rodzinna, w której możesz wykorzystać umiejętności planowania i strategię.

  • Jazyky (cs/sk/en/...): Čeština
  • Délka hraní: 1 hod.
  • Věk (od): 8
  • Věk (do): 99
  • Počet hráčů: 2-4